اخبار استان

آیا واگذاری پالایشگاه فجر جم به یک فاجعه مبدل می شود/ سیل مهاجرت نیروهای شاغل در پالایش گاز فجر جم
کد خبر : 162
انتشار : 04 - بهمن - 1401

آیا واگذاری پالایشگاه فجر جم به یک فاجعه مبدل می شود/ سیل مهاجرت نیروهای شاغل در پالایش گاز فجر جم

خبر واگذاری شرکت پالایشگاه گاز فجر جم بعنوان یکی از مهم ترین شرکت های مستقر در استان بخصوص شهرستان جم به مجموعه غیر دولتی عمومی با اما و اگرهای فراوان جامعه شهرستانی و استانی روبرو بوده است و مهم تر از آن، کارگران و کارمندان شاغل در پالایشگاه فجر را از چگونگی آینده کاری خود نگران کرده است.

شنیده ها حکایت از آن دارد که شرکت پالایش گاز فجر جم به یک مجموعه عمومی غیردولتی در تاریخ صورتجلسه 1401/10/17 توسط شرکت ملی گاز ایران به نهاد عمومی غیر دولتی فرمان اجرایی امام انتقال یافته است.

آنچه به گوش می رسد ظاهرا این مجموعه عمومی غیردولتی متعهد شده است که تا ۵ سال به ترکیب فعلی نیروی انسانی دست نزند تا در زمان موعد تعیین شده نفرات رسمی شرکت پالایشگاه فجر نسبت به انتقالی، بازنشستگی، بازخرید و  غیره اقدام نمایند. 
این درحالی است که شرکت ملی گاز مجموعه شهرک توحید، فرودگاه جم، هشتاد هکتاری، پایانه صادراتی  بندر سیراف و دفاتر مستقر در مرکز بوشهر و شیراز از مجموعه پالایشگاه تفکیک شده و به خود انتقال داده ولی این مجموعه پالایشگاهی اعم از تاسیسات و نیروی انسانی شاغل در آن را به مجموعه عمومی غیردولتی واگذار کرده است که این می تواند عواقب ناگواری برای شهرستان و استان از جمله سیل مهاجرت نیروهای شاغل اعم از  رسمی و غیر رسمی، نارضایتی جمعی، تعدیل نیرو همراه با اتفاقات و ناهنجاری های بسیار شدید در پی داشته باشد.
لذا امید آن داریم که استاندار و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در صدد ارائه راهکاری مطلوب برآیند و نسبت به مدیریت موضوع اهتمام ویژه ای بعمل آورند

 

خبرنگار: زینب معین زاده

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری نگین جم در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

پاسخ به :